Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike

Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike

Ako poput mene volite njegu koja je bazirana na sastojcima i volite znati šta se nalazi u svim proizvodima koje koristite, onda ste sigurno upoznati sa Nacomi brendom koji je dostupan u dm-u. U slučaju da vam nisu pažnju privukla njihova simpatična a veoma praktična pakovanja, onda bi vam glavni fokus na sastojcima sigurno bio glavni adut – što ustvari i jeste najrealniji i najispravniji razlog zbog kojeg vam brend treba privuči pažnju (sve ostalo je samo šlag na torti). Pošto ovo nije prvi put da pišem o Nacomi proizvodima ali naravno da se moglo desiti da su vam ti tekstovi promakli, danas bih voljela napraviti mali osvrt na brend, neke od najzanimljivijih proizvoda iz njihove ponude te vas usmjeriti šta nabaviti konkretno za potrebe vaše kože jer je trenutno aktuelna odlična akcija u dm-u a glavna zvijezda jeste njega lica. 

Nacomi Beauty  [ prirodna kozmetika bez parabena, SLS/SLES i mineralnog ulja ]

Nacomi je brend koji je fokusiran na sastojke – dopalo mi se što su im mnogi serumi bazirani na određenim sastojcima. I to ne sastojcima koji su česti već u ponudi imaju neke serume koje je prije veoma teško bilo pronaći na našem tržištu. Od bakuchiola, peptida, niacinamida, mandelične/bademove kiseline koji su dosta rijetki svakako pa do onih malo poznatijih sastojaka poput hijaluronske, salicilne i glikolne kiseline ali u koncentracijama koje su poznate i djelotvorne. Veoma je bitno da kao korisnici znamo koji sastojak je glavna karakteristika nekog seruma ali i u kojoj koncentraciji se nalazi u tom serumu, kako bi na ispravan način mogli odabrati onaj koji najbolje odgovara našem tipu kože. I nisu u pitanju samo serumi već i kreme, tonici itd. 

Fokus brenda je da kvalitetne sastojke poznatog porijekla učine dostupnim kupcima po povoljnim cijenama. Nacomi ima pristupačne cijene te je jedan od brendova koji su omogućili da kvalitetna njega bude dostupna svima jer svako zaslužuje imati barem solidnu osnovnu preparativu – što je i sentiment samog brenda. Nacomi proizvodi teže da budu pogodni i za osobe sa alergijama te mi je dodatni plus što uzimaju u obzir i osobe sa osjetljivom kožom. Brend ima sjedište u Poljskoj gdje se kozmetika i proizvodi, dok sirovine uvoze iz različitih dijelova svijeta. Odlikuju ih jednostavne formulacije za koje brend ne koristi parabene, štetna bojila ni konzervanse, SLS/SELS, derivate petroleja niti mineralna ulja. Formulacije su smiksane ručno, posjeduju ISO 22716/ECO Cert certifikat i pogodne su i za vegane. Nacomi proizvodi nisu testirani na životinjama.

Do 23.11. kupovinom proizvoda za njegu lica u iznosu od 25KM i više, na poklon preuzmite skin care organizer. 

*Ponuda vrijedi od 10.11. do 23.11.2021. ili do isteka zaliha. Po kupovini se dobija jedan poklon i isti nije moguće zamijeniti za novac. Poklon se preuzima na kasi. Ponuda se odnosi na kupovinu proizvoda za njegu lica koji su u ponudi dm prodavnica. U aktivnost nisu uključeni proizvodi za muškarce, kozmetika za djecu i bebe te poklon paketi za njegu lica.

Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike

Nacomi Energetic Tropical Souflee Brightening (22.65KM | 50ml)

Jedan od noviteta koji su mi odmah privukli pažnju jeste linija krema za lice sa teksturom suflea. Postoje kod nas ukupno tri verzije – krema Antioxidant Marine sufle, krema Energetic Tropical sufle i krema Calm Herbal sufle. Na policama dm-a ćete ih odmah prepoznati po pastelnim bojama pakovanja koje izgledom podsjeća na Lego Duplo kocke te je cjelokupno pakovanje pogodno za recikliranje. Ovu liniju krema za lice karakterišu zanimljivi sastojci od ekstrakta kvasca, hidroliziranih proteina riže, kokosove vode pa do glikoproteina. Sastojci unutar svakog kremastog suflea se međusobno nadopunjuju u pružanju hidratacije koži, imaju veoma zanimljivu neljepljivu teksturu koja je ujedno odlična baza za šminku + svaka verzija kremastih suflea ima fokus na određenom djelovanju.

Ja sam odabrala  Energetic Tropical Souflee Brightening verziju koja je namijenjena ujednačenju tena, pružanju adekvatne njege te efektu osvježene kože koja izgleda svježe i bez pomoći korektivne kozmetike. Obično bih se odlučila za verziju sa antioksidansima ili umirujući sufle ali proteklih mjeseci sam zbog svakodnevnih obaveza dosta često preskakala šminkanje tako da mi je veoma privlačno sve što čini da koža izgleda dobro čak i kada ne stižem da koristim korektor i rumenilo. Boja suflea je poput pakovanja, pastelne nijanse breskve a tekstura super ugodna i zanimljiva. Opisala bih je kao puterastu, gustu i odlično mazivu – a iznenađenje je u tome što je takva formulacija neljepljiva i brzoupijajuća. U sastavu ima brojne emolijense, ferment crnog čaja, ulje sjemenki gorostasnog baobab drveta, kokosovu vodu, ulje marula sjemenki, ekstrakt brašnaste banane, ekstrakt kumkvata, glikoproteine, hijaluronsku kiselinu. Baršunasti osjećaj na koži je prisutan zahvaljujući mješavini tapioca i sintetiziranog škroba. U sastavu sufle ima parfem ali se nalazi pred kraj liste sastojaka. Meni nije izazvao problem tako da će to biti indivudualno i ovisiti o razini osjetljivosti kože. Sam miris je neodređen, nije ni puderast ni cvijetan već me asocira na dječije mirišljave gumice ili plastelin. Nisam sigurna u ovaj opis jer miris nije jak ali ne podsjeća me na nešto konkretno.

U mojoj rutini je pronašao ulogu dnevne kreme i baze za šminku upravo zahvaljujući unikatoj teksturi. Koža je baršunasta nakon nanošenja, veoma prijatna na dodir. Veliki plus je činjenica da je odlična baza za šminku – konkretno, izvrsna je baza za praškaste mineralne pudere. Ovo sam otkrila kada sam prošli put bila u PMS-u tako da mi je T-zona bila masnija zbog djelovanja hormona. Kao što sam spomenula, nisam imala vremena za šminkanje pa sam samo na T-zonu nanosila alverde mineralni kompaktni puder. Tada sam primjetila kako se lijepo i ravnomjerno nanosi i traje duže nego kada ispod njega imam neku drugu kremu. Baš sam zadovoljna što mi je sufle zajedno sa puderom uskočio kada je bilo najpotrenije, bez da mi je sve skupa oduzimalo na vremenu. 

Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylheptyl Caprylate, Cetearyl Alcohol, Ethyl Oleate, Glyceryl Stearate, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Adansonia Digitata Seed Oil, Stearic Acid, Cocos Nucifera Water, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Musa Sapientum Fruit Extract, Citrus Japonica Fruit Extract, Glycoproteins, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Oil, Tapioca Starch, Tocopherol, Sodium Lauroyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Parfum, Sodium Polyacrylate Starch, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Copper Gluconate, Sodium PCA, BHA, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 15985, CI 16035.

Nacomi Golden Rays Basic Hidratantna krema SPF 50 PA ++++ (14.95KM | 50ml)

Jedno od najčešćih pitanja i ideja za istraživanje koje dobijem jeste da otkrijem koje su kreme sa zaštitnim SPF faktorom iz dm-a dobre za svakodnevnu upotrebu. I to stvarno nije lak zadatak koji mi i dan-danas predstavlja pravi izazov ali mi je mnogo drago što sve češće dobijam takve upite jer to znači da se popravila svijest o važnosti zaštite kože od UV zraka. Moju filozofiju sa SPF kremama znate – ako mogu da biram, onda ću zbog osjetljivosti i sklonosti kože periroralnom dermatitisu da koristim kreme koje imaju mineralne UV filtere (Zinc Oxide, Titanium Dioxide). Ali ako nemam pri ruci takvu kremu ili onu koja imam možda ima formulaciju koja nije odgovarajuća za svaki dan, onda ću koristiti onu sa hemijskim UV filterom. Jednostavno je naglasak na tome da se koristi krema sa UV zaštitom a prema preferencama i poznavanju sastava + prema potrebama kože, slijedeći je korak odabir UV filtera. Problem sa kremama koje imaju mineralne UV filtere jeste da je rijetko koja formulisana da je nemasna, brzoupijajuća, da ne ostavlja bijeli trag i da je još pristupačne cijene. Tu mi je nešto poput tonirane Avene kreme odlična – ali je to apotekarska opcija. Kada su SPF kreme pristupačnijih cijena u pitanju, u dm-u su jednostavno najbolji izbor one sa hemijskim UV filterima a ova krema o kojoj ću u nastavku da pišem je odličan spoj svih poželjnih karakteristika.

Ono zbog čega sam odabrala Golden Rays Basic hidratantnu kremu jeste pristupačna cijena, dostupnost u dm-u i njena formulacija koja je namijenjena korištenju ispod šminke. To uveliko olakšava svakdnevnu rutinu, bilo da se šminkate ili ne, jer teksturom je veoma prilagodljiva a to volimo. Pakovanje je jednostavno i praktično a sama krema je pjenasto-kremaste teksture i boje pudinga od vanilije. Ima blago voćni miris – lična je preferenca da li će vam to odgovarati ili ne. Obično bih preferirala kremu bez mirisa ali funkcija ove kreme mi kompenzira tu stavku. Namijenjena je da pruža zaštitu od UV zraka ali i okolišnog zagađenja te plavog svjetla (monitori, mobiteli, osvjetljenje itd.). U sastavu ima ekstrakt borovnice i breskve, maslinovo ulje, hijaluronsku kiselinu, biljni hemiskvalan, ulje pasiflore te ekstrakt matcha zelenog čaja. Voćni miris je prisutan dijelom zbog voćnih ekstrakata, parfem je na samom dnu liste sastojaka dok lično mislim da je glavni razlog što ova krema miriše po malinama sastojak “Raspberry Ketone” (glavna aroma crvenih malina, molekula se za potrebe kozmetike sintetiše jer prirodna košta bogatstvo – 20 000 $/kg!)

UV zaštitu pruža kombinacija mineralnih i hemijskih UV filtera. Bemotrinizol (u sastavu naveden kao Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine) je poznat i pod nazivima Parsol Shield, Tinosorb S, i Escalol S. Ovaj hemijski UV filter nije FDA-approved ali se decenijama koristi u sastavu azijskih i evropskih krema sa UV zaštitom. Ako koristite KBeauty proizvode, onda vam je sigurno poznat pod nekim od navedenih naziva. On je UV filter širokog spektra  (pokriva cijeli UVB i UVA spektar, 280-400 nm) te je veoma fotostabilan. Gotovo da se i ne destabilizira kada je izložen UV svjetlu i zbog toga se često koristi u funkciji stabilizatora drugih hemijskih UV filtera. U ovoj formulaciji se koristi zajedno sa Titanium Dioxide mineralnim UV filterom. I ako ću vam potpuno iskreno reći, kada već ne koristim kremu sa isključivo mineralnim UV filterima, najdraže mi je koristiti ovakve proizvode koji kombinuju obje vrste filtera. Mislim da su odličan kompromis. 

Trik sa ovom kremom da bi vam bila savršena jeste da prvo kožu dobro nahranite prije nego je nanesete – koristite svoj hijaluronski serum ili neko hranljivo ulje ako vam je koža suha. Bitno je da koža bude hidratizirana i ova krema neće ostaviti nikakav bijeli trag na koži. Ona u sebi ipak ima Titanium Dioxide koji i jeste “krivac” za blagi bijeli trag ali kada je koža nahranjena on se potpuno masiranjem u kožu izgubi. Čak i ako ne nosite šminku preko, neće se uopšte vidjeti. Ovo je dosta otporna krema tako da se na nju možete osloniti tokom dana, pogotovo ako ćete je sada kupiti kada nije prevruće i ne znojimo se kao tokom ljeta pa nam nije potrebno često nanošenje krema sa SPF-om. Ovo je vodootporna krema i ne skida se lako a ujedno kožu ne opterećuje i nema osjećaja težine tokom dana. Ako tražite zaštitnu SPF kremu za svaki dan, ispod šminke ili samostalno, ovo je jedan od sigurno najboljih proizvoda te vrste u dm-u.

Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Olea Europaea Fruit Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Hydrogenated Farnesene, Propylheptyl Caprylate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Passiflora Incarnata Seed Oil, Polyglyceryl-3 PCA, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Sodium Lauroyl Glutamate, Arginine, Coco-Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Raspberry Ketone, Dehydroacetic Acid, Alumina, Parfum, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Propanediol, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Benzyl Glycol.

Nacomi next lvl.serum vit C 15% (14.95KM | 30ml)

Trenutno testiram još jedan vitaminski serum ali mi je ovaj koncentrisani serum na bazi 3 oblika vitamina C pravi novitet u rutini kojem sam se obradovala. Vitamin C je antioksidans topiv u vodi i najobilatiji je od svih antioksidansa u koži. Ako ćete odabrati jedan antioksidans u svojoj rutini, onda bi to trebao biti vitamin C a najlakša forma za kombinovanje sa ostalim proizvodima je serum. Pri početku uvođenja vitamina C u rutinu, najbolje je započeti sa niskim koncentracijama do 10%. Treba pratiti kako koža na njega reaguje, sačekati da se navikne na njega i postepeno povećati koncentraciju do 15-20%. Iako, ako primjetite odlične rezultate i pri “samo” 10%, onda možete ostati i na toj jačini. Reakcije i iritacije na vitamin C se mogu desiti ako ste skloni alergijama i ako vam je koža osjetljiva. U tom slučaju je najbolje na malom djeliću kože izvršiti testno nanošenje, prije nego se odlučite na korištenje na cijelom licu.

Zbog svega navedenog, ovaj serum smatram malo naprednijom opcijom pa ako ste početnik sa vitaminom C u rutini – postepeno ga uvodite i testirajte na koži. Moje lice je već odavno naviknuto na vitaminske C serume tako da mi odlično odgovara i mogu reći da je dosta efektan. Kremaste je formulacije za jedan serum i baš je lijepo maziv i prijatan na koži. Ima žutu boju i citrusni miris. Možda je miris malo jači nego sam očekivala tako da imajte to na umu. Kada koristiti vitamin C? Postoje razne teorije ali ako vam ga koža dobro toleriše, nema razloga da ga ne koristite po potrebi ujutro ili navečer. Ono što bih uzela u obzir pri određivanju učestalosti korištenja jeste sugestija da se vitamin C ne koristi svaki dan. Ako ga koristite svaki dan, receptori za vitamin C se zasite i onda nema efekta. Idealno bi bilo korištenje svakih 48 do 72 sata. Mana vitamina C jeste to što je kao sastojak nestabilan. Izlaganje zraku, vrućini i/ili svjetlu ga mogu dovesti do propadanja. Zato je bitno voditi računa da bude upakovan u tamnoj ambalaži (tamno staklo ili neprovidna bočica). Tu je Nacomi odličan sa svojim neprozirnim bočicama i higijenskim pumpicama. 

  1. L-Ascorbic Acid (LAA) – ovo je vitamin C u svojoj najefikasnijoj formi, stoga LAA ima iza sebe najveći broj studija koje podržavaju njenu efikasnost. Ipak, ovo je manje stabilan oblik vitamina C u odnosu na ostale i u velikim dozama može izazvati iritaciju kože. Ako LAA testirate i vaša ga koža dobro podnosi, onda je najbolja moguća opcija. Najbolji za: visoku efikasnost, normalnu ili masnu kožu
  2. Sodium Ascorbyl Phosphate – stabilan i topiv u vodi, ovaj oblik vit.C je nježan spram kože i nakon apsorpcije se pretvara u askorbinsku kiselinu. Efektno posvjetljuje kožu te ima snažno antioksidativno djelovanje. Najbolji za: posvjetljivanje, eliminisanje štete od slobodnih radikala.
  3. Ascorbyl Glucoside – vodotopiv i dosta stabilan oblik vitamina C ali je manje jačine u odnosu na LAA (L-Ascorbic Acid). Pošto je topiv u vodi, ima prijatnu teksturu seruma. Smatra se zlatnim standardom vitamina C po pitanju stabilnosti i prijatne upotrebe. Poznat je po svom posvjetljujućem djelovanju na kožu.
Aqua, Ascorbic Acid, Glycerin, Coco-Caprylate / Caprate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Triethanolamine, Ascorbyl Glucoside, Rosa Canina Fruit Oil, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyosehydroxid, Gumystear, Polyglyceryl-2 Dipolyosehydroxid, Cellulite, Cellulite X-rayanthane, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Vegan Retinol serum za lice Bakuchiol 2% (26.54KM | 30ml)

Jedan od ultimativnih favorita iz Nacomi skupine seruma mi je ovaj sa bakuchiolom. Kao što je mandelična kiselina izvrsna alternativa glikolnoj za osjetljivu kožu, tako je i bakuchiol izvrsna alternativa retinolu – bila vam koža osjetljiva ili želite da vitamisnki C serum kombinujete sa nečim što ima slično djelovanje poput retinola (ali bez iritacija). Od svih Nacomi seruma, ovaj mi ima najdivniju teksturu za koju sam sigurna da bi odgovarala svim tipovima kože – pa i suhoj. Pomalo je uljan a opet tako lagan, te ima najprirodniji miris dok neki od seruma (hijaluron recimo) imaju blago alkoholni miris. Veoma je fino maziv, obogaćen je uljem marule, slatkim bademovim uljem, ekstraktom cvjetnog ulja i vitaminom E. Jednostavno krasno “sjedne” na kožu i definitivno je prijeko potreban u inače siromašnoj ponudi bakuchiola na našem tržišu – a koji je fenomenalan.

Retinol povoljno utiče na proizvodnju kolagena, potiče obnavljanje kože, smanjuje bore i tamne mrlje, te se čak koristi i za tretiranje akni. Ali svi ti benefiti dolaze sa cijenom. Retinol iritira kožu i može izazvati ljuštenje, crvenilo, suhoću i osjetljivost na sunčevu svjetlost. Trudnice ga ne smiju koristiti iz straha da ne izazove defekte na fetusu tokom trudnoće. Također ga osobe sa osjetljivom kožom rijetko koriste. Bakuchiol, sa druge strane, nosi brojne prednosti retinola ali sa njim nećete imati probleme sa suhoćom koji su ozloglašeni tokom i nakon upotrebe retinola. A kao neko ko ima zaista osjetljivu kožu, to vam mogu i sama garantovati. Pruža kožu koja djeluje glađe i malo čvršće, sa poboljšanim tonom koji je ujedno i “čišći” (ako to ima smisla). A pošto nisam bila ograničena samo na noćnu upotrebu, bakuchiol sam dodavala i dnevnim kremama što je uveliko olakšalo upotrebu.

A to me dovodi do još jedne prednosti bakuchiola u odnosu na retinol: Bakuchiol je sigurno koristiti tokom dana bez bojazni da će izazvati osjetljivost uslijed izlaganja suncu. Ali bih rekla da bakuchiol manjka jedno djelovanje koje retinol ima – a to je da izgleda kako bakuchiol ne uspijeva imitirati otčepljujuće dejstvo retinola na pore. Da budem iskrena, takvo djelovanje niko nikada i nije tvrdio da bakuchiol ima. Doduše, bakuchiol ima antibakterijsko djelovanje koje je super za masnu kožu i kožu sklonu aknama. Tako da bi i takvi tipovi kože mogli imati koristi od nježnog djelovanja bakuchiola. Postoje slučajevi kada neke sastojke trebate izbjegavati ako već koristite retinol, poput eksfolijansa, tonera, benzoyl peroxida – pošto mogu izazvati iritacije. Ali zbog prirodne kompozicije bakuchiola, sigurno ga je kombinovati sa drugim sastojcima i mnogo se lakše može uklopiti u postojeću njegujuću rutinu. Na primjer, bakuchiol možete sjajno nadopuniti salicilnom kiselinom kako bi se riješili akni i komedona. 

Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Glycine Soja Oil, Tocopheryl Acetate, Bakuchiol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Paeonia Officinalis Extract Sambucus Nigra Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil.

Nacomi Savon Noir crni sapun za lice i tijelo (200g) – moje prvo upoznavanje i kontakt sa Nacomi proizvodima je bilo kroz ovaj crni sapun koji je još uvijek dijelom moje preparative (možda samo malo rijeđe nego ranije jer koristim retinol). Afrički crni sapun već uživa HG (holy grail) status u njegujućim proizvodima te se koristi za tretiranje bubuljica akni, pogodan je i za osjetljivu kožu pa čak ga koriste za tretiranje strija. Ima antibakterijsko  i antifungalno djelovanje i može se osim na licu koristiti i na cijelom tijelu. Djeluje balansirajuće na kožu dovodeći lučenje seruma u ravnotežu. Bogat je vitaminima A i E te ima protuupalno djelovanje. Konkretno, Nacomi crni sapun djeluje i kao enzimski piling. Proizveden je od maslinovog ulja i vode, koristeći se tradicionalnim metodama iz Maroka. Ukoliko imate problem sa miteserima i masnom kožom, preporučuje se kao dio njegujuće rutine (čišćenje sa njim prije drugih tretmana i proizvoda). Tamno zelene je boje i dosta je guste teksture te ga doslovno odlamam u komadićima paste. 

Jedina “mana” koju bih mu mogla navesti jeste sumporni miris zbog kojeg ga i zovem smrdo 🙂 Koristi se tako što se uzme komadić i u vlažnim dlanovima pokušate napraviti pjenu. Kažem pokušate jer ne pjeni već se rastopi sa vodom i potom masira u kožu. Možete ga ostaviti da djeluje do 10 minuta i potom isprati. Imajte samo na umu da ga nije preporučljivo koristiti na djeci ispod 3 godine niti na području očiju. Kada nisam koristila retinol, bio mi je pogodan iza osjetljivu kožu ali kako koristim retinol od početka jeseni redovno, postao mi je dubinski tretman za čišćenje koji koristim jednom u dvije sedmice. 

Aqua, Potassium Olivate, Sodium Chloride, Glycerin, Potassium Hydroxide.

Nacomi Glow posvjetljujući serum za eksfolijaciju (40ml) – sadrži AHA (voćne kiseline), ekstrakt limuna koji je obogaćen mineralima, vitaminima A, C i B. U formulaciji se nalazi i ekstrakt ginsenga te glikoproteini. Nanosi se na čisto lice uz pomoć pipete koja jeste odlična za doziranje. Ovaj serum ima prilično primjetan voćni miris zbog čega sam pomislila da je parfem na vrhu liste – ali sam ostala iznenađena time što je među posljednja 3 sastojka. Koža mi nije reaktivna na njega i dosta je efikasan, koristila sam ga tokom većeg dijela godnine i jedina mana kojku bih navela je taj jaki voćni miris. Među kiselinama u svom sastavu ima mliječnu kiselinuglikolnu kiselinu, jabučnu kiselinu, vinsku kiselinu. Tu su i voćni ekstrakti poput onog od limuna, slatke narandže i borovnice.

Aqua, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Glycerin, Niacinamide, Lactic Acid, Glycolic Acid, Glycoprotein, Yeast Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Glycogen, Cellulose, Hectorite, Malic Acid, Tartaric Acid, Mannitol, Xanthan Gum, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Benzyl Alcohol, Parfum, Dehydroacetic Acid, Copper Gluconate, Sodium PCA, CI 45100.

Nacomi Glow posvjetljujući toner za eksfolijaciju (80ml) – sadrži 7% AHA (voćne kiseline), aloe veru, niacinamide/ nikotinamidbiotin (vitamin B7) i hidrolizirane proteine kvasca. Djelovanje mu je protuupalno, eksfolirajuće. Potiče kožu na obnovu a ima i antibakterijsko djelovanje te normalizuje rad lučenja sebuma. Hemijski piling zahvaljujući voćnim kiselinama poboljšava teksturu kože i posvjetljuje diskoloracije. Ukoliko niste ranije koristili AHA kiseline u svojstvu eksfolijacije, preporučila bih postepeno navikavanje kože. Kako bi bolje upratili reagovanje kože na novi proizvod, nanosila bih ga navečer i to samostalno – ukoliko se pojave nježni trnci koji su normalna reakcija na kiseline, da ih možete prepoznati. Toner se koristi ili špricanjem na blaznicu pa potom nanošenje ili direktno na kožu (izbjegavajući područje očiju). Meni je malo draži od seruma jer nema jak miris a opet odlično djeluje na kožu te bih procijenila da je pogodniji za osjetljive tipove u odnosu na serum.

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Acer Saccharum Extract,Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Saccharum Officinarum Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Lactic Acid, Glycolic Acid, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Glycerin, Panthenol, Biotinate Protein, Sodium Protein, Sodium Disodium Hybridinate Phosphate, Threonine, Malic Acid, Tertaric Acid, Pyridoxine HCl, Niacinamide, Glycoproteins, Potassium Sorbate, Copper Gluconate, Sodium Benzoate, Sodium PCA, Phenoxyethanol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Limene Acetic Acid.
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike
Najbolje od Nacomi prirodne kozmetike

*u saradnji sa dm

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *


Looking for Something?